IMG_8553 v2

MAŁGORZATA KRUKOWSKA
dyplomowany dietetyk i mgr zdrowia publicznego

  • Jako dietetyk pracuję już ponad 15 lat, własny gabinet dietetyczny prowadzę od marca 2008 roku.
  • Jestem absolwentką Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (dawnej Akademii Medycznej) – kierunki Dietetyka i Zdrowe Publiczne, jak również podyplomowych studiów Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie (studiowałam w latach 2002-2007).
  • Stale poszerzam i aktualizuję swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach dotyczących nowych, naukowo potwierdzonych zaleceń dietetycznych, problematyki otyłości i innych chorób dietozależych.
  • Specjalizuję się głównie w odchudzaniu, kształtowaniu odpowiednich nawyków żywieniowych, tworzeniu praktycznych planów dietetycznych. Indywidualnie dopasowuję formę postępowania z pacjentem, rodzaj diety, w zależności od potrzeb zdrowotnych i stylu życia, co gwarantuje skuteczność terapii.  Każdej diecie poświęcam dużo uwagi i czasu.
  • Moje porady i diety są zgodne z normami opracowanymi przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, kierowane zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia i oparte na EBM (evidence-based medicine). Bez diet-cud i panujących mód żywieniowych.
  • Dzięki dużemu poczuciu empatii, doskonale rozumiem konflikty, z jakimi mogą się borykać osoby z nadwagą, otyłością oraz innymi problemami zdrowotnymi, staram się je rozwiązywać wspólnie z pacjentami, równocześnie motywując ich do pracy nad sobą. Jestem osobą o łagodnym usposobieniu, wyrozumiałą i delikatną, pomoc innym sprawia mi dużą radość.
  • Jako ekspert uczestniczyłam w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Wielokrotnie byłam gościem programu „Dzień Dobry TVN”, „Kawa czy Herbata” i „Dzień Dobry Polsko” w TVP1 oraz „Pytanie na Śniadanie” w TVP2, występowałam również w TVN24, Superstacji, TVPINFO, oraz programach „Jem i Chudnę” i „Zdrowie na Widelcu“ w Polsat Cafe, a także w Polskim Radio. Piszę artykuły o dietach i odpowiednim odżywianiu, które publikowane są w prasie i na stronach internetowych.
  • Poza wykształceniem dietetycznym ukończyłam kursy instruktora fitness i pilates.
  • W domu często jestem w kuchni, gdzie testuję przepisy na zdrowe i smaczne potrawy do diet indywidualnych (owsianki, kanapki, ciasta i dania jednogarnkowe ;)), uwielbiam tańczyć i ćwiczyć, a aktualnie czas zabierają mi dzieci 🙂
  • Jeśli chcesz mnie lepiej poznać przed rozpoczęciem współpracy – zapraszam na moje strony na fb; @mkrukowskadietetyk, @codietetykje i profil na instagramie.